Loading

Zīmēju un gleznoju visu mūžu. 6 gadu vecumā ķēros pie sengrieķu mītu ilustrācijām. Kopš tā laika bieži atrodu impulsus savām gleznām un zīmējumiem dažādos tekstos. Jau ilgāku laiku tie pārsvarā ir Bībeles sižeti. Vienmēr esmu vērojis kokus. Esmu pārliecināts, ka viņu vidū ir daudz spilgtu personību, kuras vērts portretēt.

Vienmēr esmu vērojis kokus. Esmu pārliecināts, ka viņu vidū ir daudz spilgtu personību, kuras vērts portretēt.

Manu mākslas studiju aizsākums bija tradicionāls: kuba perspektīvas attēlošanu man centās iemācīt vecākais brālis Ivars. Sekoja 12 gadi, mācoties glezniecību Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un Teodora Zaļkalna Valsts mākslas akadēmijā.

Noticis tā, ka, tiklīdz pabeidzu mācības, tā tūlīt sāku mācīt citus. Kopš 1986. gada esmu Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas pedagogs. Līdztekus darbam skolā, esmu strādājis arī kā grafiskais dizainers un maketētājs, tomēr vienmēr esmu turpinājis radīt gleznas un zīmējumus. Priecājos par ikvienu iespēju sarīkot izstādes. Tās ir notikušas gan mākslas galerijās, gan baznīcu zvanu torņos un pagrabos, arī izstāžu zālēs, Valmieras un Salacgrīvas muzejos un citur.

Gleznojot man svarīgi, ka varu izmēģināt un eksperimentējot lietot visdažādākos rīkus, materiālus un vielas: eļļas, akvareļa un akrila krāsas, pasteļus, tušas, mārkerus, aerosolus un smidzinātājus, lakas un pernicas, līmes, vasku, smiltis, kvēpus, pelnus, papīru, marli, audeklu, koku, akmeni. Tas mani iedvesmo un rauj uz priekšu aizvien jaunos meklējumos. Agrāk gleznoju, liekot uz audekla sīkus krāsas punktiņus, tagad vairāk, šļakstot un laistot krāsu, vai bārstot dažādus pulverus un pamīšus zīmējot ar līniju. Nesasaistu sev rokas ar kādu vienreizēju “personisko rokrakstu”. Patīk būt brīvam un darīt visu, kas vien ienāk prātā. Ne jau vienmēr tas ir tikai prieks, bet pārsvarā – jā. Laba vieta kur būt – iepretī savai iesāktajai gleznai, cenšoties saprast, kā tā turpināsies.

Laba vieta kur būt – iepretī savai iesāktajai gleznai, cenšoties saprast, kā tā turpināsies.
Portrets
Izglītība
1984 T.Zaļkalna Valsts Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļa
1977 J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskola
Izstādes
2020 Rīgas Centrālajā bibliotēkā
2018 Cēsu izstāžu namā
2012, 2014 Salacgrīvas muzejā
2011 Rūjienas izstāžu zālē
2008 Valmieras muzejā
1992 Zinību nama izstāžu zālē
1989, 1990 Izstāžu namā Jāņa sēta
Kā arī citur 1996., 1999., 2002., 2009., 2010., 2011. gadā
Grupu izstādes Latvijā un ārzemēs
Gleznas atrodas Latvijas Mākslinieku savienības, Latvijas Kultūras ministrijas, Salacgrīvas muzeja kolekcijās un privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.
Darba pieredze
Kopš 1986 Pedagogs Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolā
Kopš 2010 Projektu vadītājs Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolā
Cita pieredze
Latvijas Mākslinieku savienības biedrs
1994, 1995,1998, 2011, 2013, 2014, 2015 Bērnu un jauniešu mākslas projektu vadīšana
2016 Performance „Mežs” (sadarbībā ar Ingu Tropu) Ģertrūdes ielas teātrī – projekta vadītājs
2013 Performance „Radīšana” (sadarbībā ar Ingu Tropu) Ģertrūdes ielas teātrī – projekta vadītājs
Prasmes
Latviešu, krievu, angļu valoda, Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign
Apbalvojumi
2000.  g. 17. martā LR Kultūras ministrijas Atzinības raksts par koncepcijas un projekta izstrādāšanu Latvijas mākslas izstādei “Mākslinieki bērniem. Bērni par mākslu”. un pedagoģisko jaunradi skolotāja darbā
2014. g. 10. aprīlī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Gada balva “Baltais zvirbulis” par novatorisku pieeju izglītības programmu pilnveidošanā
2017. g. 27. februārī Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinība par ilggadēju un nozīmīgu pedagoģisko darbu
Publikācijas
Komikss “Kurbads”, izdevniecība Liesma
Komikss “Kaugurieši”, Žurnāls Liesma
Ilustrācijas sarunvalodas vārdnīcai, izdevniecība Zvaigzne ABC
Grāmatas iekārtojuma un vāku dizains “Kas Tevi sargā?”, izdevējs “Likuma vārdā”. Elektroniskā grāmata mācību metodiskais līdzeklis “Klusā daba. Meklējot neparasto parastajā”, KRIIC